BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 3854234
nr 385 4234
Ljusstakar
1 par, Skultuna, 1800-tal, höjd: 24, skador
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 7 november 2005
Skultuna Messingsbruk
Skultuna Bruk vid
Svartån i Skultuna nära Västerås grundades av Karl IX 1607.